Czy menopauza nasila objawy ADHD?

  • #adhd
  • #kobiety
  • #hormony
  • #menopauza

Tak — menopauza wiąże się z trwałym obniżeniem poziomu estrogenów, co u kobiet z ADHD prowadzi do nasilenia objawów zaburzenia. Wiele kobiet diagnozuje się po raz pierwszy właśnie w tym czasie — bo objawy ADHD nasilają się powyżej progu możliwości kompensacji, który przez lata był wystarczający. Leczenie farmakologiczne ADHD w połączeniu z hormonalną terapią zastępczą może być konieczne.