Czy potrzebuję orzeczenia o niepełnosprawności, żeby mieć prawa w szkole?

  • #adhd
  • #prawa
  • #uczen
  • #szkola
  • #orzeczenie

Nie — w szkole wystarczy opinia PPP. Orzeczenie o niepełnosprawności nie jest wymagane do podstawowych dostosowań edukacyjnych. Orzeczenie o kształceniu specjalnym (inne niż orzeczenie o niepełnosprawności) jest potrzebne tylko do IPET-u, który dotyczy bardziej złożonych przypadków.